Ірина МОРРІС

Національний Університет "Києво-Могилянська Академія "


РУХ "ТРЕС ДІАС" ЯК ПРИКЛАД ВЗАЄМОДІЇ ТА ПОРОЗУМІННЯ МІЖ ХРИСТИЯНАМИ


 С
учасна ситуація стосовно можливостей об'єднання зусиль різних угрупувань, навіть різних Церков всередині однієї спільноти, часто викликає в нас сум та запитання: "Чому так?" або "Що ж робиться для порозуміння?" У багатьох християнських Церквах світу є люди, які втомилися від перешкод у спілкуванні зі своїми братами та сестрами - представниками іншої Церкви. Саме вони започатковують працю привнесення єдності в тіло Христове - через обговорення тих основ християнства, які є спільними для всіх. Однією з екуменічних організацій, що активно діє в сучасному світі, є рух "Трес Діас".


 "Трес Діас" 
намагається сприяти особовішому спілкуванню християн зі своїм Господом Ісусом Христом та спонукати людей до християнського лідерства і Апостольських дій у своєму оточенні. Це головна мета руху. Основою руху "Трес Діас" є принципи, метод та вчення римо-католицького руху "Курсильйо", започаткованого єпископом Хуаном Хервасом, Едуардо Бонніном та їхніми друзями-християнами.

 Ось дещо з історії рухів "Курсильйо" та "Трес Діас". Рух "Курсильйо" розпочався в Іспанії в часі руїни після громадянської та II Світової воєн, які залишили після себе пусті Церкви та відчуття безцільності. Наприкінці 1940-х років всередині Римо-Католицької Церкви виникають настрої відродження. Регулярно збираються невеличкі групки друзів для того, щоб розказати про свою віру і, таким чином, допомогти один одному. Організовувалися паломництва, через які віруючі могли знову присвятити своє життя служінню християнським ідеалам. Завдяки таким групам зустрілися єпископ Хуан Хервас, який активно брав участь у роботі зазначених груп, а також у діяльності, спрямованій на відродження, та Едуардо Боннін, який організовував паломництва. Вони почали замислюватисянад тим, як допомогло б Церквам та окремим людям навчання і розповідь про своє життя із Христом. Групи почали зустрічатися щотижня. Періодично проводилися семінари, під час яких навчалося християнському життю, а потім відбувались зустрічі груп возз'єднання. Саме ці семінари і почали називатися "Cursiilo de Christiandad", що означає "Короткий курс з християнства".


  Рух "Курсильйо" розвивався до кінця 50-х років тільки в іспаномовних країнах. Тоді група чоловіків іспанських повітряних сил, яка проходила тренування в штаті Техас, провела перше "Курсильйо" в США. Так цей рух поширювався серед іспаномовних жителів США. Перше "Курсильйо", проведене англійською мовою, відбулося на початку 60-х років. Серед його учасників були деякі протестанти. У них виникла думка щодо організації таких зустрічей для своєї громади. Це призвело до розвитку екуменічного руху "Трес Діас".
 Перші вихідні "Трес Діас" відбулися в Ньюборзі (штат Нью Йорк) з 2 по 5 листопада 1972 року і вже тоді були відкритими для всіх християнських традицій. Поступово громади "Трес Діас" формувалися і в інших штатах. А в 1985 році, після того, як утворилися громади в Кореї та Німеччині, рух "Трес Діас" став міжнародною організацією. Десятки тисяч християн побували на вихідних.


  Зараз у світі існує 50 громад "Трес Діас". 
Основою вчення "Трес Діас" є Божа незбагненна любов до кожного з нас через благодать. Вона спрямовує кожного члена громади "Трес Діас" до зростання у власному благочесті, до вивчення Слова Божого та інших християнських творів і виявлення своєї любові до Христа через християнські апостольські дії. На цих трьох важливих аспектах християнського життя наголошується під час закритої події, яка називається "вихідними", на якій присутні християни від 21 року життя і старші.

  Під час вихідних (чоловіки та жінки відвідують їх окремо), де представлені члени різних Церков та інших угрупувань. Є команда, члени якої вже побували на своїх вихідних, а також ті, хто приїхав на вихідні вперше - кандидати. Кожний кандидат проходить три важливі етапи: перед вихідними, під час вихідних. Ці етапи є важливими тому, що впродовж перших двох, кандидатом постійно опікуються інші, що дає йому можливість відчути на собі любов Божу і любов ближніх. 
Усі громади цього руху, згідно з "Основами "Трес Діас", повинні активно сприяти тому, щоб вихідні могли відвідати християни різних деномінацій, які представлені в географічно окресленій громаді. Також усі громади "Трес Діас" повинні робити наголос на спільності поглядів і поважати ті думки, в яких виникають розбіжності. Усі громади зобов'язані та уповноважені захищати екуменічну структуру "Трес Діас".


"Трес Діас" є рухом, яким керують миряни, але до активної діяльності в ньому закликають духовенство. Цей рух не є окремою деномінацією, або організацією, яка замішає Церкву. Навпаки - велика увага під час вихідних приділяється саме зміцненню діяльності кожного християнина в Тілі Христовім. "Трес Діас" не має власних богослужінь. Ось як характеризуються вихідні цього руху:
- Під час вихідних заохочується особисте свідчення.
- Вихідні побудовані за схемою: "Промова - її обговорення в групі".
- Під час вихідних відбувається теологічне навчання, але це не є курсом доктрин.
Програма вихідних передбачає час для мовчазного самозаглиблення.
Вихідні несуть можливість оновлення християнського життя людини.
Вихідні - це зустріч зі Святим Духом, однак "Трес Діас" не є "харизматичним" рухом.


 Від кандидата очікують віри, відкритості та пошуку; від членів команди - відданості, молитви та чіткого планування вихідних.
Отож великою перевагою руху "Трес Діас" є його екуменічне спрямування. Під час кожного з вихідних, у команді і серед кандидатів присутні члени різних Церков і об'єднань. А ще беруть участь представники різних вікових груп, соціальних статусів, професійних, освітніх та культурних середовищ.
Екуменічний фактор "Трес Діас" приносить багатьом християнам новий і незамінний досвід, який допомагає їм
зростати. Він дає змогу побачити інші християнські громади, поширюється серед них, а також серед духовенства та братів і сестер у Христі.


  З червня 1999 року громада "Трес Діас" існує в Києві.

 

Примітки:
Tres Dias Leaders Manual. - 1993.
Constitution and By-laws of Tres Dias. - 1995.
The Essentials of Tres Dias. - 1995.